Szpital w Sieradzu pracuje nad utworzeniem trzech nowych poradni: Laktacyjnej, Leczenia Żywieniowego oraz Uzależnień. Każdy pacjent, niezależnie od trudności, będzie miał blisko siebie pomoc i wsparcie.
Mleko matki jest najlepszym sposobem odżywiania noworodka. Niestety wiele kobiet ma problem z karmieniem piersią.
– Porady laktacyjne są elementem wizyt patronażowych położnych, jednak w przypadku poważniejszych problemów nie są one wystarczające – mówi Beata Kowalska, certyfikowany doradca laktacyjny ze szpitala w Sieradzu. – Dlatego Poradnia Laktacyjna w naszym szpitalu będzie miejscem, gdzie młode mamy w trudnych pierwszych dniach macierzyństwa będą mogły liczyć na profesjonalną pomoc.
Poradnia Leczenia Żywieniowego to wsparcie przede wszystkim dla pacjentów po rozległych zabiegach chirurgicznych i leczeniu onkologicznym. W ich przypadku pomoc w prawidłowym podaniu składników odżywczych jest kluczowa dla procesu zdrowienia. Coraz większe grono pacjentów potrzebuje wdrożenia przemysłowych preparatów żywieniowych, których podawanie wymaga konsultacji lekarskiej oraz edukacji pacjenta i rodziny. Do tej pory pacjenci z Sieradza i okolic mogli korzystać z takiej poradni w Łodzi. Teraz to się zmieni, bo pomoc otrzymają blisko domu.
Poradnia Leczenia Uzależnień ma powstać przy ul. Armii Krajowej w Sieradzu. Szpital prowadzi już taką poradnie w Centrum Psychiatrycznym w Warcie. Stworzenie nowego miejsca w Sieradzu to lepszy dostęp do leczenia, bez konieczności dojazdu. Walka z nałogami bywa długą i trudną drogą. Niestety uzależnienia od alkoholu oraz innych środków psychoaktywnych są coraz większym problemem zdrowotnym i społecznym. W Poradni Leczenia Uzależnień każdy znajdzie zrozumienie, profesjonalną pomoc i szansę na nowy start oraz odzyskanie kontroli nad swoim życiem.
– Pacjenci będą mogli liczyć tutaj na pomoc lekarza psychiatry, psychologa i psychoterapeuty – podkreśla prof. nadzw. dr hab. n. med. Jacek Śmigielski, dyrektor szpitala w Sieradzu.
Utworzenie nowych poradni pozwoli szpitalowi na podniesienie jakości udzielanych świadczeń zdrowotnych. To także odpowiedź na potrzeby mieszkańców Sieradza i okolic. Szpital dysponuje pomieszczeniami oraz sprzętem, które odpowiadają wysokim wymaganiom wynikającym z obowiązujących przepisów. Pomieszczenia, które zostaną przeznaczone pod poradnie znajdują się w części ambulatoryjnej szpitala w Sieradzu przy ul. Armii Krajowej 7.
W najbliższych tygodniach nowe poradnie zostaną wpisane do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Łódzkiego.
Źródło: Urząd Marszałkowski
Autor: AK
Dodaj komentarz