We wtorek, 23 czerwca, dziewięć par małżeńskich z Radomska świętowało wyjątkowy jubileusz Złotych Godów. Podczas uroczystości w Urzędzie Stanu Cywilnego w Radomsku wręczono „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.
Medale są wyróżnieniem dla osób, które przeżyły w jednym związku małżeńskim co najmniej 50 lat. Jest to jedyne oznaczenie rangi państwowej nadawane przez Prezydenta RP, które otrzymać można wyłącznie we dwoje.
Uroczystość poprowadziła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Radomsku Małgorzata Morawska.
Medale otrzymali:
- Krystyna Białecka i Jan Białecki,
- Łucja Klekowska i Ryszard Klekowski,
- Alicja Marczyk i Jerzy Marczyk,
- Bożena Pawlikowska i Krzysztof Pawlikowski,
- Barbara Rak i Wiesław Rak,
- Urszula Tyczyńska i Stefan Tyczyński,
- Halina Włodarczyk i Jan Włodarczyk
- Jolanta Wolska i Józef Wolski
- Krystyna i Tadeusz Pukacz (nie mogli uczestniczyć w uroczystości).
Dekoracji Medalami, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dokonał prezydent Radomska Jarosław Ferenc. Legitymacje z Kancelarii Prezydenta RP oraz listy gratulacyjne wręczył jubilatom wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Radomsku, Paweł Pichit. Jubilaci otrzymali także upominki.
W swoim wystąpieniu prezydent podkreślił wkład jubilatów w rozwój miasta oraz ich zaangażowanie w życie lokalnej społeczności. Zaznaczył, że małżeństwo stanowi fundament rodziny i życia społecznego.
Jubilaci oraz goście dzisiejszej uroczystości po wręczeniu Medali wysłuchali krótkiego recitalu muzycznego w wykonaniu Moniki Leśniczuk przy akompaniamencie Agaty Marchlewskiej.
Nie zabrakło też wspólnej fotografii.










































































Dodaj komentarz