reklama
Strona główna » Innowacyjne metody nauczania nagrodzone w Sieradzu
Sieradz

Innowacyjne metody nauczania nagrodzone w Sieradzu

Zdj.: UM Sieradz

Wczoraj, 23 stycznia, podczas konferencji w sieradzkim magistracie, prezydent Sieradza wyróżnił dwie nauczycielki za wprowadzenie nowoczesnych metod edukacyjnych w lokalnych placówkach oświatowych. Nagrody otrzymały Justyna Dąbrowska z Przedszkola nr 5 im. Misia Uszatka oraz Magdalena Olszewska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sieradzu.

– Jestem dumny z Pań działań, które wprowadziłyście w swoich placówkach. Mam nadzieję, że jest to nie ostatnie innowacyjne działanie w waszych szkołach oraz, że będzie kontynuować wprowadzone już metody nauczania. Cieszę, że jesteście zaangażowane w nauczanie dzieci uczęszczających do naszych placówek. – mówił podczas konferencji Paweł Osiewała.

Rozwój kluczowych kompetencji w przedszkolu

Justyna Dąbrowska, nauczycielka z Przedszkola nr 5 im. Misia Uszatka, została wyróżniona za realizację innowacyjnego programu pt. „Rozwijamy kompetencje kluczowe u dzieci w Krainie Misia Uszatka”. Projekt objął dzieci w wieku 4–6 lat i zakładał wszechstronny rozwój najmłodszych. W tym przygotowanie ich do aktywnego uczestnictwa w społeczeństwie oraz zdobywanie praktycznych umiejętności.

W ramach programu dzieci miały możliwość samodzielnego wyboru aktywności, korzystając z przygotowanych wcześniej kolorowych emblematów symbolizujących różne sale zainteresowań. Oferta obejmowała zajęcia sensoryczno-plastyczne, eksperymentalne, taneczno-ruchowe oraz kulinarne. Program realizowano w trakcie zajęć dydaktycznych i innych aktywności organizowanych w przedszkolu, a jego koordynację wspierała dyrektor placówki, Agata Owczarek.

Matematyka i programowanie w praktyce

Z kolei Magdalenę Olszewską, nauczycielkę ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sieradzu, nagrodzono za projekt pt. „Programuj, rozwijaj, baw się – Innowacyjne metody nauczania matematyki i programowania”. Projekt koncentrował się na kształtowaniu umiejętności kodowania, robotyki oraz rozwijaniu kompetencji matematycznych i informatycznych u najmłodszych uczniów.

W ramach zajęć dzieci kodowały na kartach pracy i dywanie, tworzyły własne gry planszowe, uczyły się gry w statki oraz poznawały podstawy robotyki, pracując z robotami edukacyjnymi. Program łączył elementy edukacji matematycznej, informatycznej i społecznej, zapewniając uczestnikom nie tylko naukę, ale także dobrą zabawę.

Nagrodzone inicjatywy stanowią przykład nowoczesnego podejścia do edukacji. Co rozwija spektrum umiejętności dzieci, ale także jednocześnie angażuje je w kreatywne i innowacyjne formy nauki.

Źródło: UM Sieradz

Zdjęcia: Tamże

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz...